Facillity Management Journal

Roboti a úklid

Automatizace a robotizace ve FM zasáhne celou řadu činností a podobně jako v jiných oblastech našeho života je změní. My jsme se v tomto vydání soustředili na úklid a jeho robotizaci.

Real Estate Journal

Trh nemovitostí je přímo spjatý s facility managementem. Když jeden roste, druhý obvykle také. Nyní se trh nemovitostí nachází v nových podmínkách, které jsou determinované razantně se měnícími cenami energií, strukturálními změnami v poptávce po pracovní síle i prostorách kanceláří, skladů i výrobních hal.

Vstupy a vjezdy

Zastavíte a nemusíte ani stáhnout okénko. Kamera načte SPZ a chytrý systém vás navede na volné parkovací místo. Přijdete ráno do práce a vstupní kartou u turniketu je váš prst nebo obličej. Vstupní a vjezdové systémy jsou sofistikované technologie kombinující hardware s výkonným softwarem. Přinášíme přehled výrobců a dodavatelů na českém trhu.

Lockery

V posledních několika letech lockery doslova zaplavily česká i slovenská města a vesnice. Tisíce výdejních boxů rychlostí blesku postavili jak velcí e-commerce operátoři, jako je Alza, Rohlík nebo Mall, tak dopravní společnosti typu PPL. Na lockery jsme si zvykli jako na efektivní výdejní místo pro eshopy dostupné nonstop a vzhledem k již zmíněné penetraci trhu […]

CAFM systémy

Zkratka je vytvořena z anglického spojení „computer-aided facilities management“, v překladu doslova znamená „správa zařízení pomocí počítače“. Nebo-li se jedná o software určený pro plánování, provoz a řízení facility managementu, správy budov a jejich provozu. CAFM je ale také rychle rostoucí oblast informačních technologií, která umožňuje majitelům firem, ředitelům, manažerům a firmám přesunout základní logistické […]

Akustické budky

Pracujete v hlučné kanceláři. Střídáte různé pracovní módy. Chvíli potřebujete klid a soustředění na videocally, osobní jednání nebo jen soustředěnou práci. V další části dne je naopak třeba svolat schůzku v týmu několika lidí. Pokukujete po akustické budce, ale nevíte, pro kterou se rozhodnout? Potom je ebook právě pro Vás.

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.