Facillity Management Journal

Adresa: Moravské náměstí 690/15, 602 00 Brno
Telefon: +420 549 216 588-7
Email: office@rsim.cz
Web: www.rsim.cz


Profil firmy

Skupina RSIM (Realitní a správcovská, a.s., Investiční a majetková, spol. s r.o.) úspěšně operuje již řadu let na trhu komerčních a industriálních realit. Zaměřuje se na investice a rozvoj obchodních a skladových nemovitostí kategorie B. Realizuje pronájmy a správu nebytových prostor ve vlastnictví skupiny i svěřených cizích nemovitých aktiv. Disponuje desítkou podnikatelských areálů, která pokrývá území celé republiky a poskytuje skladové, výrobní a obchodní plochy v řádu desítek tisíc čtverečních metrů.

Nájemci z řad mezinárodních i tuzemských logistických firem využívají portfolio logistických center, které nabízí realizaci síťových synergií pro průmyslovou i retailovou logistiku. Další skupinu nájemců představují regionální podnikatelé, kteří využívají kapacitu komerčních a průmyslových ploch pro rozvoj svého podnikání.

Poslání skupiny

Posláním skupiny RSIM je přinášet na trh podnikatelských nemovitostí konkurence- schopný produkt – pronájem sítě podnikatelských nemovitostí a kvalitní službu v podobě komplexní správy nebytových prostor. Tím napomáhají rozvoji a podpoře podnikání v celé naší zemi i růstu kvality realitního trhu a realitních služeb.

Investiční strategie skupiny

RSIM GROUP pracuje na dalším rozšíření a zahuštění sítě vlastních podnikatelských nemovitostí formou nové výstavby i nákupu existujících areálů v rámci celé ČR včetně expanze na Slovensko. V souvislosti s finanční krizí nabízí odkup podnikatelských nemovitostí od vlastníků, kteří je využívají k podnikatelské činnosti a jejich následný pronájem. Prodávající vlastník tak uvolní potřebné cash-flow ( které v době bankovní úvěrové restrikce mnohdy chybí k provoznímu financování) a pokračuje v podnikání v pronajatých prostorách.

Společnosti ve skupině

Do RSIM GROUP patří:

 

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.