Facillity Management Journal

V ČR se v rámci iniciativy Thank your cleaner day již podruhé děkovalo úklidovým pracovníkům.

Čisté a hygienické prostředí na pracovištích, v budovách a na dalších veřejných místech považují lidé za samozřejmost. Pracovnic a pracovníků úklidu a jejich práce si ale přesto většinou neváží. Před lety vznikla iniciativa Thank your cleaner day (Poděkujte svému úklidovému pracovníkovi), jejímž posláním je upozornit na nedoceňovanou práci uklízeček a uklízečů. 19. říjen 2022 bylo letošní datum mezinárodního poděkování právě jim.  Mezi 50kou zúčastněných zemí byla podruhé i Česká republika.

 „Iniciativa Thank your cleaner day si klade za cíl upozornit na často nedoceňovanou práci uklízeček a uklízečů. O to více si ceníme, že hned první ročník v ČR se povedl a letos jsme na něj navázali ještě úspěšněji. A věříme, že jsme založili novou tradici. Mezi zaměstnavateli jsme zaregistrovali větší zájem právě touto formou svým úklidovým pracovníkům poděkovat. Jedná se o tvrdě pracující kolegy, kteří svoji práci často vykonávají mimo běžnou pracovní dobu, o večerech, nocích, víkendech,“ uvedla Milada Skutilová, generální ředitelka české pobočky Kärcher.

Spoluzakladatelem iniciativy je společnost Kärcher, přední světový dodavatel čisticích a úklidových řešení, u které společenská odpovědnost hraje významnou roli již mnoho let. Ať už se jedná o sponzorské čištění více než 150 památek po celém světě, podporu SOS Dětských vesniček nebo výstavbu zelených filtračních systémů pro zásobování pitnou vodou v rozvojových zemích. Součástí této tradice je právě i podpora dne Thank your cleaner day, který se letos konal již posedmé. Jako spoluiniciátor se společnost Kärcher podílí na veřejné propagaci této akce na mezinárodní úrovni již od prvního ročníku.

 „Těší nás, že poděkovat své uklízečce a uklízeči mohli znovu letos také firmy v České republice. Vyvrcholením bylo setkání nominovaných pracovníků v centrále společnosti Kärcher v Modleticích u Prahy, které jsme si společně velice užili a vyměnili si na něm cenné zkušenosti a podněty z této stále málo doceňované práce,“ říká Karolina Jochmanová, Direct Sales Director Kärcher Česká republika.

Na organizaci a podpoře Thank your cleaner day v ČR se podílely také organizace IFMA (International Facility Management Association) a CaC (Česká asociace úklidu a čištění). Více informací o iniciativě a fotografie z události najdete na www.thankyourcleanerday.com  a www.karcher.cz/tycd .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.