Facillity Management Journal

3. ročník soutěže Recepce roku: firmám na kvalitě záleží

Zleva: zástupci z Komerční banky – vítěze v kategorii servis, Milli Dítě Radová, Jiří Knap.

 

3. ročník soutěže Recepce roku vyvrcholil vyhlášením vítězů, které proběhlo 12. října na slavnostním galavečeru v pražském centru Opero. V kategorii Design získal první místo projekt River Corner, v kategorii Servis si zlato odnesla Komerční banka.

 

Soutěž v letošním ročníku přilákala o polovinu přihlášených recepcí více, soutěžit mohly projekty z celé ČR. Do nového ročníku navíc vstoupila pod záštitou International Facility Management Asociation (IFMA). Prezident české pobočky Jiří Knap vysvětluje důvod: „Oslovila nás vysoká úroveň soutěže, která vystihuje postavení soft-služeb v rámci facility managmentu, a proto jsme s udělením záštity vůbec neváhali. Propracovaná metodika hodnocení, vycházející z nám známých KPI, je skvělý základ pro další motivaci týmů na firemních recepcích.“

 

O finalistech obou kategorií rozhodla porota složená z odborníků na oblast facility, komunikace, designu, architektury i zástupců médií.

Klíčová kategorie SERVIS se zaměřuje na přístup a komunikaci na recepcích. Všechny přihlášení získají v rámci soutěže vyhodnocení recepčních služeb a podněty ke zlepšení. Letošní ocenění jsou:

  1. místo – Komerční banka
  2. místo – Albert Česká republika
  3. místo – Jägermeister

 

Rostoucí kvalitu přihlášených recepcí komentovala Millli Dítě Radová, předsedkyně poroty a garant odborného obsahu: „Metodika vychází ze školního známkování. Z porovnání dat tří ročníků soutěže je vidět, že ve všech parametrech kvalita přihlášených projektů stoupá. Letošní finalisté v náročné disciplíně servis doslova a do písmene prospěli s vyznamenáním“.

 

Kategorie DESIGN hodnotí nejen vzhled, ale také funkční stránku řešení recepcí. Letošními finalisty jsou

  1. místo – River Corner (autoři návrhu CAPEXUS)
  2. místo – Jägermeister (autoři návrhu Penta Real Estate)
  3. místo – Scott Weber The Park (autoři návrhu Prochazka & partners)

 

Architekt Václav Aulický, držitel ceny Obce Architektů za celoživotní dílo, který ceny v této kategorii předával, doplňuje: „V roli čestného člena poroty soutěže Recepce roku jsem již podruhé a vždy se těším na nové projekty. Vždy jsem recepci a vstupní halu považoval za integrální součást objektu, nikoli pouhý doplněk. Je to skvělá příležitost, jak v interiéru uchopit a naplnit funkční roli architektury v souladu s koncepcí budovy“.

 

Vyhlášení cen Recepce roku 2023 bylo doplněno zajímavým programem, jemuž dominovala fashion show značky Steilmann s Radkou Rosickou. Další ročník soutěže se otevírá pro přihlášky na jaře 2024.

 

Více o soutěži na www.recepceroku.cz.

 

Recepce není vrátnice

Projekt Recepce roku vznikl jako inciativa občanského spolku Recepce není vrátnice. Z původní myšlenky, že kvalitní a příjemné služby na recepci mohou inspirovat ke zdvořilosti a vstřícnosti celou společnost, se vyvinula unikátní platforma pro celý obor firemních recepcí a facility služeb.

„Původním záměrem bylo upozornit na nešvary a ukázat, že existuje i jiná možnost než nabručený vrátný. Že na recepci patří noblesní, usměvaví profesionálové, protože to je vizitka každé firmy, kterou si návštěvník odnáší. Samotné nás překvapilo, jak rychle si soutěž získala oblibu a kolik projektů v uplynulých ročnících porota hodnotila. Jako neziskovka máme obrovskou radost z toho, že jsme mohli přispět k diskusi a hlavně, že vidíme posun“, doplňuje koordinátorka soutěže Štěpánka Hartlová.

 

Text: Recepce není vrátnice

 

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.