Facillity Management Journal

Na začátku listopadu proběhla tradiční a největší akce v progresivním oboru facility management pořádaná IFMA CZ. Dvacátý druhý ročník s názvem „ … i FM má své překážky “ proběhl tentokrát v Pardubicích.

Týden Facility Managementu 2022 (TFM22) byl zahájen v pondělí 7.11. na pardubickém dostihovém závodišti, kde si Oddělení jízdní policie Pardubice připravilo pro zúčastněné ukázku výcviku policejních koní. Ve svém vlastnictví má 4 kladrubské koně, kteří pochází z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Nyní jsou ustájeni na Dostihovém závodišti v Pardubicích, kde se rozšiřuje jejich základní výcvik. Předmětem výcviku je upevnění vztahu mezi koněm a jezdcem a budování vzájemné důvěry. Pro výcvik jsou používány nejrůznější rekvizity jako jsou petlahve, barely, dýmovnice, oheň.

Toto velkolepé představení následovala komentovaná  a velmi unikátní prohlídka stájí a dostihové trati pod vedením správce trati, Václava Žižky.

Následující den už se nesl ve znamení přednášek. Ve Výstavním a společenském centru IDEON Pardubice začal hlavní den TFM22.

V posledních letech musí obor facility managementu reagovat na velké změny ve společnosti. Ať už se jedná o celosvětovou pandemii coronaviru, inflační tlaky, anebo nedostatek energetických zdrojů. To všechno jsou výzvy, které celý obor bezpochyby posunuly na novou úroveň a také ho dostaly do povědomí širší veřejnosti. A i proto byl pro dvacátý druhý ročník zvolen název „ … i FM má své překážky“. Cílem tohoto dne bylo na ně poukázat, naznačit cestu, jak je překonat a vytěžit maximum. Program byl bohatý, na pódiu se střídal jeden řečník za druhým a mimo pódium probíhal networking. Celý den byl zakončen galavečerem, kde byly předány ceny ve čtyřech kategoriích:

  1. Cenu FM AWARDS 2022 v kategorii “STUDENSTKÁ PRÁCE“ v oblasti facility managementu získal Bc. David Bargel za práci “Data z inteligentních budov v datové aplikaci“.

 

  1. Cenu FM AWARDS 2022 v kategorii “ODBORNÁ PRÁCE“ v oblasti facility managementu získala společnost Idealab, s.r.o. za časopis “Facility Management Journal“.

 

  1. Cenu FM AWARDS 2022 v kategorii “PROJEKT ROKU“ v oblasti facility managementu získala společnost CCS, s.r.o. za projekt “Digitalizace správy vozového parku“.

 

  1. Cenu FM AWARDS 2022 v kategorii “OSOBNOST ROKU“ v oblasti facility managementu získal Zdeněk Březina, Facility & Property ředitel pro CE&SEE ve společnosti AmRest, s.r.o.

 

Ve středu 9.11. se konal v univerzitní aule Univerzity Pardubice navazující workshop na téma „Drahé energie aneb Semtex ve FM“. Sestával opět z několika přednášek, které se věnovaly palčivému tématu energetické krize.

Celá akce TFM22 by nemohla proběhnout bez podpory partnerů. Hlavními partnery TFM22 se staly společnosti Arridere s.r.o. a Schindler CZ, a.s. Velké poděkování patří i stříbrným a bronzovým partnerům. TFM22 proběhl pod záštitou: MPO, ČKAIT, Pardubického kraje, Hospodářské komory ČR, Jízdní policie Pardubice, SPS ČR.

 

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.