Facillity Management Journal

Zachování bezpečí a zdraví zaměstnanců je po zkušenosti s celosvětovou pandemií ještě mnohem důležitější než v minulosti. Umývárny a společné toalety jsou z pohledu hygieny těmi nejkritičtějšími místy na pracovištích. Významným pomocníkem v zabezpečení špičkové úrovně hygieny jsou moderní technologie, které zároveň šetří čas personálu.

Tork, značka společnosti Essity, představila systém využívající digitální technologie ve facility managementu. Jde o průkopnický systém řízení úklidu na základě vyhodnocování dat.
Toto jedinečné a inovativní řešení pomáhá správcům objektů a externím úklidovým firmám zvýšit efektivitu úklidu a lépe zacílit své síly. Pandemie koronaviru totiž přinesla zvýšení požadavků na kvalitu úklidu, efektivitu práce a úroveň hygieny, což nutí celé úklidové odvětví zvládat více práce se stejnými, nebo dokonce menšími prostředky. Přechod na datově řízený úklid v tomto může významně pomoci, protože úklidový personál neztrácí čas zbytečnými úkoly.

SYSTÉM PROŠEL MODERNIZACÍ

Tork nyní představuje rozšířenou nabídku nazvanou Tork Vision Cleaning. Díky digitalizaci úklidových systémů mohou facility manažeři využívat data v reálném čase, aby zjistili, kdy a kde je v jejich zařízeních potřeba uklidit, a mohli podle toho upravit plán úklidu.
Podle údajů shromážděných od stávajících zákazníků společnosti Tork jim přechod na datově řízený úklid pomohl:

• ušetřit při úklidu přes 20 % času,
• mít jistotu, že zásobníky jsou 99 % času doplněné,
• omezit kontrolu zásobníků o 91 %, což ročně ušetří stovky pracovních hodin personálu,
• zvýšit o 30 % spokojenost zákazníků.

„V průběhu let si naši zákazníci uvědomili, že datově řízený úklid přináší řadu výhod, mimo jiné například chytřejší obsazování pracovních pozic, rychlejší provedení úklidu a jeho optimální frekvenci,“ říká Charishma Kothari, ředitelka Essity pro služby a řešení.
V nedávném zákaznickém průzkumu sto procent respondentů uvedlo, že jim datově řízený úklid pomáhá zlepšit hygienu v jejich zařízení, a 85 procent uvedlo, že jim pomohl zajistit bezpečnější prostředí během pandemie covidu-19. Vprůmyslovém sektoru pomáhá datově řízený úklid zrychlit střídání pracovních směn, protože nemusí řešit nedostatek ručníků či dalších hygienických potřeb v šatnách. Ještě podstatnější přínos má ve zdravotnictví, kde musí úklidové týmy dostát zpřísněným nárokům na hygienu, přestože už v letech před pandemií byly přetížené. Datově řízený úklid jim šetří čas a umožňuje jim se zaměřit na hygienu klíčových míst ve zdravotnických zařízeních.

ZLEPŠENÍ NEBYLO NIKDY JEDNODUŠŠÍ

Systém Tork Vision Cleaning zahrnuje vše, co facility manageři potřebují, aby se datově řízený úklid stal nedílnou součástí jejich práce:

• hardware v podobě počítadel vstupů, gatewayů a největší nabídky zásobníků připojených na internet věcí na trhu spolu s širokou nabídkou náplní podle potřeb jakéhokoli zařízení či podniku
• software pro úklidový management, který zobrazuje shromážděná data na stolních počítačích, tabletech nebo chytrých telefonech a usnadňuje tvorbu reportů a další administrativní úkony,
•program pro onboarding a vyhodnocování, který zahrnuje instalaci, školení, podporu a vyhodnocení obchodní hodnoty.

„Osmdesát procent našich zákazníků uvedlo, že díky používání Tork Vision Cleaning klesl počet stížností, což dokazuje hodnotu našeho systému. Sto procent našich zákazníků uvedlo, že by naše digitální řešení doporučili,“ dodává Kothari.

Sjednejte si konzultaci s TORK
tel.: +420 776 453 346
e-mail: matej.urbanec@essity.com

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.