Facillity Management Journal
« Back to Glossary Index

Architekt inženýr je profesionál, který kombinuje disciplíny architektury a inženýrství za účelem navrhování, výstavby a údržby strukturálně odolných a energeticky účinných budov.
Inženýři architekti pracují doplňkovým způsobem k architektům a obě profese jsou pro stavbu zásadní. Architekti se zabývají především systémy v budovách, které vyžadují vysokou úroveň inženýrských technik. Tato profese se od architektury liší v tom smyslu, že architekt navrhuje vizuální prvky, jako jsou půdorysy a plány. Architekt inženýr navrhuje konstrukční prvky, které musí zůstat stabilní a funkční za všech druhů podmínek, jako je špatné počasí. Tato práce vede k maximální efektivitě a výkonnosti budovy ve: struktuře, akustice, elektřině a osvětlení.
Architektonický inženýr používá matematické a vědecké principy při navrhování budov k testování, hodnocení a zlepšování strukturální integrity budov a stavebních systémů. Architektonický inženýr se může specializovat na návrh určitého typu stavebních systémů, jako je ventilace, elektroinstalace nebo instalatérské práce.


Náš tip

Potřebujete pomoct s marketingem nebo PR v oblasti facility managementu, BIM a souvisejících oborech?
Obraťte se na vydavatele Facility Management Journaluagenturu Idealab.
Specializujeme se na B2B marketing a tvorbu obsahu.
Váš kontakt: Radek Váňaradek@idealab.cz, tel. +420 777 572 476
Tým Idealab je připravený pracovat i pro vás.
Projděte si podrobný popis toho, co umíme v sekci Naše služby, přečtěte články na blogu Idealab.

Lidé na našem webu nejčastěji hledají tyto služby

Další tipy a pojmy z oblasti facility managementu.
Zpět na Slovník facility managementu

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.