Facillity Management Journal
Pracujete v hlučné kanceláři. Střídáte různé pracovní módy. Chvíli potřebujete klid a soustředění na videocally, osobní jednání nebo jen soustředěnou práci. V další části dne je naopak třeba svolat schůzku v týmu několika lidí. Nové formáty práce přinesly nový fenomén. Akustické budky.

Na českém trhu kancelářských prostor se v posledních letech etabloval nový fenomén, a to jsou akustické budky. Jsou modulární, plně odhlučněné, pohodlné a poskytující soukromí pro videocally, jednání pro dvě, ale i více osob. Mají skleněné dveře, aby do nich proudilo světlo, jsou automaticky odvětrávané, s napájením pro notebooky, tablety a další elektroniku. Dají se poměrně snadno odvézt, a když se budete stěhovat do nových kanceláří, bude jejich další použití snadné. Na rozdíl od pevně zabudovaných skleněných příček. A v neposlední řadě jsou díky svému designu zajímavým prvkem v interiéru kanceláře: designéři jim věnují velkou pozornost, a tak akustické budky dnes na trhu najdete v nepřeberném množství barev, povrchových úprav a materiálů. Připravili jsme kompletní přehled akustických budek, dostupných na českém a slovenském trhu: od zahraničních, které tady prodávají tuzemští dealeři až přes ryze české výrobce. Akustické budky v kancelářích stojí na první pohled docela dost peněz. Cena za ty nejmenší startuje na 100 000 Kč. Na druhou stranu vyšší pořizovací náklady s sebou nesou i výhody.

Kromě ergonomie, flexibility při stěhování a designu, který dnes v kancelářském prostředí hraje významnou roli, je zajímavým aspektem pro provozovatele a facility manažery i daňový aspekt. O tomto aspektu více zde.

Stáhněte si náš e-book, kde naleznete přehled akustických budek prodávaných na českém a slovenském trhu.

Text: redakce, Foto: archiv

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.