Facillity Management Journal

Druhé číslo časopisu Facility Management Journal je na světě. Pro českou pobočku mezinárodní asociace facility managerů IFMA časopis vydává agentura Idealab. Odborný časopis, který je plný informací o BIM, provozu staveb a dalších technických zajímavostech. Součástí druhého vydání je i přehled CAFM systémů na českém a slovenském trhu. Oslovili jsme všechny velké hráče a v našem Ebooku přinášíme pohromadě veškeré informace, které k výběru správného systému pro svou firmu potřebujete znát.

Stáhnout zdarma si ho můžete ZDE.

A co to vlastně CAFM systém je?

Zkratka je vytvořena z anglického spojení „computer-aided facilities management“, v překladu doslova znamená „správa zařízení pomocí počítače“. Nebo-li se jedná o software určený pro plánování, provoz a řízení facility managementu, správy budov a jejich provozu.

CAFM je ale také rychle rostoucí oblast informačních technologií, která umožňuje majitelům firem, ředitelům, manažerům a firmám přesunout základní logistické a provozní úkoly do digitálního prostoru. Na CAFM softwaru je dnes založený úspěšný facility management jak na straně poskytovatelů, tak klientů. Velkým tématem pak je – i ve vztahu k měnící se legislativě – napojení konkrétních CAFM systémů na BIM model dané stavby.

 

 

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.