Facillity Management Journal

SHS ARCHITEKTI

Společnost založili Lukáš Holub a Lubor Sladký. Kancelář se v posledních deseti letech specializuje na řešení kancelářských interiérů pro globální společnosti a pracuje na konceptech experimentálního pracovního prostředí. V jejím portfoliu naleznete návrhy administrativních objektů, bytových a rodinných domů a mnoho dalšího, například budovu Centrální požární stanice na letišti Václava Havla v Praze. Kancelář dlouhodobě spolupracuje s řadou špičkových odborníků a specializovaných profesí, a může tak klientovi dodat komplexní zkoordinované řešení. Za dobu své existence získala kancelář řadu ocenění a její návrhy jsou publikovány v odborném českém i zahraničním tisku.

Kanceláře společnosti Eyelevel, AFI Vokovice, Praha | Foto: Lubor Sladký

 

Foto: archiv SHS

Datum založení ateliéru: 1998

Vybrané kancelářské realizace
Microsoft HQ Praha, 2015 (12 000 m2), 2022 (3 000 m2)
Eyelevel, 2019 (5 000 m2)
McKinsey & Company, 2018 (5 200 m2)
KPMG Praha 2018 (11 000 m2)
SAP Services HQ Praha, 2016 (25 000 m2)

www.shsarch.cz

 

Video rozhovor s Luborem Sladkým

 

 

STUDIO PERSPEKTIV

Studio Perspektiv od svého vzniku v roce 2015 vytváří inovativní řešení pro kancelářské, rezidenční i komunitní projekty, na nichž nyní spolupracuje 40 architektů v kancelářích v Praze a Bratislavě. Při návrzích vycházejí primárně z porozumění potřeb a profesionálně zvládnutého managementu. Jejich přístup kombinuje nadčasový design, prémiovou kvalitu, udržitelné materiály a chytré technologie. Po úspěchu s coworkem Base4Work v Praze, za který obdrželi prestižní Best of Year Interior Design Award 2020, studio navázalo s realizací další pobočky, a to v historické budově Jurkovičovy Teplárny v Bratislavě. Za ni získalo ocenění Interiér roku 2021 a magazín Frame jej vybral mezi Honourable Mentions. V současné době architekti připravují mezinárodní projekt kanceláří v DSTRCT. Berlin o ploše 12 000 m².

home24, Berlin – Willbe Studio | Foto: archiv ateliéru

 

Foto: Adéla Havelková

Založení ateliéru: 2015

Vybrané realizace
home24, Berlín, 12 000 m²
Kiwi, Brno, 10 300 m²
Fortuna Entertainment Group, Praha, 7 300 m²
AB InBev, Praha, 6 200 m²
Base4Work, Bratislava, 3 900 m²

www.perspektiv.cz

 

Video rozhovor s Martinem Stárou a Jánem Antalem

 

 

 

 

STUDIO REAKTOR

„Svou tvorbu zakládáme na synergii a vazbách mezioborové spolupráce. Skrze dlouhodobé střetávání různých názorů vznikají nová řešení. Do procesu navrhování přimícháme grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty spojené s vývojem kvalitního výsledku. Štěpíme standardní zadání, tavíme staré a zajeté koleje, abychom se dostali k jádru každého projektu. Nacházíme cesty, jak zlepšovat prostředí, ve kterém žijeme,“ říkají zakladatelé studia.

Kanceláře pro firmu Allen&Overy | Foto: Flusser Studio

 

Foto: archiv ateliéru

Datum založení ateliéru: 2011

Vybrané kancelářské realizace
Livesport, 2 000 m2
Allen&Overy, 1 150 m2
HubHub, 2 300 m2
Starcom MediaVest Group, 1 900 m2
Komerční banka, 800 m2

www.studio-reaktor.com

 

 

Video rozhovor s Jakubem Heidlerem a Janem Kačerem

 

 

VRTIŠKA & ŽÁK

MgA. Roman Vrtiška a MgA. Vladimír Žák se potkali již při studiu na VŠUP. Od té doby se řadí mezi vyhledávané a respektované tvůrce. Věnují se převážně projektům z oblasti architektury, interiérů a produktového designu. Spojuje je píle, chuť překonávat výzvy a schopnost vidět potenciál i tam, kde ostatním zůstává skrytý. Kreativita a nekonvenční myšlení jsou zásadní hodnoty pro rozvoj jejich práce. Vrtiška & Žák jsou nositeli mnoha prestižních ocenění, například: Grand Designér roku 2021, BIG SEE, Red Dot či Stavba roku.

Kanceláře pro firmu Zásilkovna | Foto: Kristina Hrabětová

 

Foto: David Kraus

Datum založení ateliéru: 2018

Vybrané kancelářské realizace
Showroom firmy RIM, Praha
Kanceláře a showroom firmy U1, Praha
Kanceláře Dentsu Aegis Network, Praha
Kanceláře a showroom firmy Boca, Praha
Kanceláře a showroom firmy Avast, Praha

www.vrtiskazak.com

 

Video rozhovor s Romanem Vrtiškou a Vladimírem Žákem

 

 

 

YUAR ARCHITECTS

YUAR Architects založil před čtrnácti lety architekt Lukáš Janáč, který dnes spolu se svým týmem patří k nejúspěšnějším designérům kancelářských interiérů v České republice. Specializují se na návrh a realizaci kancelářských interiérů a korporátní architektury. Nabízejí služby v podobě Design & Project managementu, kdy architekt přebírá plnou zodpovědnost za proces, termín a rozpočet. Jejich designový přístup je založen na prozíravém využití prostoru a materiálu s ohledem na efektivitu a životnost návrhu. Přesto se YUAR Architects neustále vyvíjí tak, aby zůstali v obraze s nejnovějšími designovými a architektonickými trendy. Kromě architektonických a urbanistických soutěží se YUAR angažuje také v retailových a rezidenčních projektech a v produktovém designu.

ČEZ ICT Pilot | Foto: archiv ateliéru

 

Foto: archiv ateliéru

Datum založení ateliéru: 2008

Vybrané realizace
FTMO (Quadrio Buliding), Praha 1, 1 100 m²
MAKE (Dock In 5), Praha 8, 3 200 m²
Productboard – (Dock In 3), Praha 8, 2 000 m²
Siemens (City West), Praha 5, 22 000 m²
MSD IT GLOBAL INNOVATION CENTER (Five, Praha 5), 6 000 m²

www.yuar.eu

 

Video rozhovor s Lukášem Janáčem

 

 

 

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.