Facillity Management Journal

V posledních třech letech došlo ve společnosti k několika zásadním událostem, které náš obor, Facility Management, výrazně posunuly a zviditelnily. Během pandemie covidu řídili facility manažeři procesně různé provozní režimy všech typů prostor a budov.  Hygiena, měření teploty, regulace počtu lidí, rozestupy – to vše byla aktuální témata. V době rusko-ukrajinského konfliktu, vysoké inflace a energetické krize to jsou opět facility manažeři, kdo musí rychle reagovat a spustit krizové plány nejen v oblasti energetiky. Do toho všeho zasahují tendence obor digitalizovat, robotizovat, automatizovat. Na všechny tyto výzvy jsou potřeba kvalitní zaměstnanci, kteří ale bohužel zoufale chybí.
Naštěstí na to reaguje vysokoškolský systém ČR a obor Facility Management se dostává v různých formách na české univerzity a připravuje tak nové posily pro český trh.

Časopis Facility Management Journal a IFMA začínají spolupracovat s vysokými školami. Naším cílem je propojení edičních aktivit IFMA s výukou, chceme hledat mezi mladými manažery talenty a připravit studenty co nejlépe do tržního prostředí a životní reality. Každé kvalitně zpracované téma studentské práce z jakékoliv školy může být následně publikováno v jednom z našich vydání v roce 2023. Motivací nemusí být ale jen publikační činnost. Může jí být i finanční odměna či dokonce možnost výhry v FM AWARDS v kategorii „Studentská práce roku“ nebo „Odborná práce roku“.

V současné době navazujeme spolupráci se všemi vysokými školami, které vyučují facility management. Pokud jsme vás ještě nekontaktovali a měli byste zájem se do této iniciativy zapojit, napište nám na redakce@fmjournal.cz. Tato spolupráce má smysl.

 

Úvodní foto: Pixabay

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.