Facillity Management Journal

Česká pobočka mezinárodní asociace facility managerů IFMA vydá v červenci první číslo vlastního časopisu. Hlavními tématy bude facility management, správa a provoz budov, navrhování ve standardu BIM a také legislativa. Facility Management Journal bude vycházet šestkrát ročně a bude v distribuci jak v České republice, tak na Slovensku.

Náš obor facility managementu rychle roste. Pandemie covidu akcelerovala témata, jako je bezpečnost a provoz budov. Jejich technologická i ekonomická náročnost je pro firmy čím dál větším tématem. Tento trend je patrný ve světě a čím dál více i u nás. Firmy si uvědomují důležitost facility managementu, správy budov, ale i jejich navrhování v technologii BIM,“ říká Ing. Jiří Knap, prezident české pobočky IMFA.

Časopis Facility Management Journal (FJM) bude česká pobočka mezinárodní asociace facility managerů rozhodla vydávat společně s námi šestkrát ročně a distribuovat ho jak na českém, tak na slovenském trhu. Redakční rada FMJ, která připravuje obsah, sdružuje nejvýznamnější odborníky z České a Slovenské republiky, kteří společně s mezinárodním zázemím IFMA připravují pro čtenáře oborový obsah věnovaný facility managementu.

Hlavním cílem časopisu je sdílet naše know-how, kontakty i data. A prostřednictvím časopisu vzdělávat nejen dodavatele FM služeb, ale i klienty. Při vydávání Facility Management Journalu se soustředíme na kvalitní obsah a ověřené informace z trhu. Takové médium nám doposud na trhu chybělo, a to je také hlavní důvod, proč se naše asociace IFMA rozhodla vydávat vlastní časopis,“ doplňuje Jiří Knap.

Přímá spolupráce s mezinárodní asociací IFMA čtenářům časopisu také poskytne celosvětové know-how. Časopis doplní pravidelný newsletter, který vydavatel každý týden rozešle na 8 000 adresátů v ČR a SR.
Časopis pro IFMA bude vydávat agentura Idealab, která se specializuje na komunikaci v oblasti real estate a architektury.

V Idealabu jsme pro asociaci IFMA loni na podzim také vydali první českou Ročenku českého facility managementu a třetím rokem vydává úspěšný časopis ARCHIZOOM věnovaný současné architektuře. Editorkou časopisu je Mariana Pančíková, logo a design časopisu navrhla Jana Vahalíková z pražského studia Marvil, ilustrované originální obálky navrhuje mladý ilustrátor Alexandr Venc.

Jedno číslo časopisu bude stát 150 Kč, roční předplatné pak 900 Kč. Vydavatel nabízí také zvýhodněné celoroční předplatné s Ročenkou českého facility managementu za 1 300 Kč.

Předplatné bude k dispozici příští týden. Máte o něj zájem? Napište nám už nyní.

Každý týden články FMJournalu do vašeho emailu.